İnsan Olmak - Engin Geçtan - PDF E-Kitap Oku, İndir
İnsan Olmak – Engin Geçtan

İnsan Olmak – Engin Geçtan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ekim 6th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 184
Yazar: Engin Geçtan

241 Kişi Tarafından Görüldü

İnsan Olmak Engin Geçtan

 

İlk kez yayımlandığı 1983’ten günümüze defalarca baskı yapmış ve okurla kurduğu yapıcı ilişkiyi kanıtlamış olan bu kitabında Engin Geçtan insan olmanın ikilemi ni şöyle anlatır:

insan olmanın ikilemi “Çağdaş toplumlar kendine özgü bir olguyu da birlikte getirmiştir. İnsan eskisinden çok daha fazla sayıda insanla, çok daha kısa süreli, daha yüzeysel ilişkiler kurma eğilimindedir. Bu, soğuk bir günde karşılaşan bir grup kirpinin öyküsüne benzer. Kirpiler ısınabilmek için birbirlerine sokulurlar, ama dikenleri birbirine batar. Birbirlerinden ayrıldıklarındaysa soğuktan rahatsız olurlar. İleri geri hareket ederek sonunda dikenlerini batırmadan birbirlerini ısıtabilecekleri en uygun uzaklığı bulurlar.”

Son yirmi yılın dünyasındaki sosyal ve maddi değişimler düşünülürse, kirpilerin birbirine daha da çok ihtiyaç duyduğunu, her kirpinin bu ikilem karşısında kendi cevabını bulması gerektiğini, tam da bu yüzden İnsan Olmak‘ın bugün daha da güncel olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Böyle Buyurdu Zerdüşt - Friedrich Wilhelm Nietzsche başlıklı kitabımızda Böyle Buyurdu Zerdüşt, Böyle Buyurdu Zerdüşt epub indir ve Böyle Buyurdu Zerdüşt epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.