İnsan Mühendisliği - Nüvit Osmay - PDF E-Kitap Oku, İndir
İnsan Mühendisliği – Nüvit Osmay

İnsan Mühendisliği – Nüvit Osmay

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Aralık 1st, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 572
Yazar: Nüvit Osmay

383 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap, Nüvit Osmay’ın telif ve tercüme makalelerinden oluşmaktadır. Zengin içeriği ile Türkçe’nin en çok alıntı yapılan eserlerinden biri olmuştur. İnsan Mühendisliği’nin bir özelliği de modern yönetim, eğitim ve kişisel gelişim öğreti ve uygulamalarını Türkçe’ye kazandıran ilk eserlerden biri olmasıdır. Kapsamının genişliğini ve içeriğinin zenginliğini anlamak için ‘içindekiler’ kısmına bakılması yeterlidir.

“Uzanıp rasgele bir sayfa açmak ve okumak, insana öyle keyif veriyor; hem öyle şeyler kazandırıyor ki… Bu kitabı anlattım size uzun uzun. Alıntılar yaparak tanıttım…
Yatağınızın başucunda bu kitap yoksa eğer, inanın çok şey kaybediyorsunuz. Gidin bir alın, karıştırın sayfalarını, ne demek istediğini anlayacaksınız.
Bu kitap her evde olmalı…”
– Hıncal Uluç, Sabah Gazetesi-

“Nüvit Osmay’ı 1930’larda ‘Yeni Adam’ı çıkarırken tanımaya başladım… Renkli üslubu bu son eserini herkesin okuması gereken değerli bir kitap yapmıştır.
– Prof.Dr. İsmail Hakkı Baltacıoğlu-

İş hayatı içinde insanın kendisi ve çevresini her yönüyle ortaya koyan bu kitap, işletme mühendisleri, yöneticiler, memurlar, öğretmenler ve subaylar için son derece yararlı bilgilerle doludur. İnsanlarla ilgilenen, görevi gereği insanlara hizmet götüren herkesi ilgilendirmektedir.
– Kültür ve Turizm Bakanlığı “Kitap” Dergisi-

İnsan, çevresi ve işi
İnsan amir rolünde
İnsan, lider rolünde
İnsan ve eğitim
Çalışma sanatı
Metot mühendisliği
Başarma güdüsü
İş yaptırma sanatı
Problem çözümü
Amir ve memur
Liderliğin ilk şartı dürüstlüktür
Liderlik üzerine
İdarecilerin eğitimi
Öğretme makinesi
Milletvekili adaylarının eğitimi
Lider olmak için ne lazımdır?

Bir önceki yazımız olan Karısını Şapka Sanan Adam - Oliver Sacks başlıklı kitabımızda Karısını Şapka Sanan Adam epub indir, Karısını Şapka Sanan Adam epub oku ve Karısını Şapka Sanan Adam oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.