Huckleberry Finn'in Maceraları - Mark Twain - PDF E-Kitap Oku, İndir
Huckleberry Finn’in Maceraları – Mark Twain

Huckleberry Finn’in Maceraları – Mark Twain

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2014
Eklenme: Ekim 13th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 367
Yazar: Mark Twain

105 Kişi Tarafından Görüldü

Büyük Amerikan romanları arasında yerini alan Huckleberry Finn’in Maceraları, Mark Twain’in de en iyi yapıtı olarak kabul edilir. Eğitimsiz, batıl inançlara sahip, ama iyi kalpli bir çocuk olan Huck, işsiz güçsüz ve ayyaş babasından kaçar. Kendisi gibi kaçak olan siyahi köle Jim’le birlikte Mississippi Nehri boyunca macera dolu bir yolculuk yaparlar. Twain, nehrin iki yakasında yaşayan her sınıftan insanı sergileyen eşsiz portreler sunarken, yer yer komik ve ironik bir üslup tutturur.

Romanın başlıca teması kölelikle özgürlük arasındaki çatışmadır. Jim özgürlüğüne kavuşmayı hedefler. Gaddar babasından ve kendisini evine kabul ederek, düşünce ve davranışlarını zapturapt altına almaya çalışan Bayan Douglas’tan kurtulmaya çalışan Huck da aslında bir nevi tutsaklıkla mücadele etmektedir. Jim’le ilişkisinde, 19. yüzyılın düşünce iklimiyle ve toplumun kabul görmüş değerleriyle ahlaki bir çatışma içinde bulunan Huck, sonunda önyargılardan kurtulup, onunla sevgi dolu bir dostluk ilişkisi kuracaktır.

Bir önceki yazımız olan Stepançikovo Köyü - Dostoyevski başlıklı kitabımızda Stepançikovo Köyü Dostoyevski, Stepançikovo Köyü Dostoyevski epub indir ve Stepançikovo Köyü Dostoyevski epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.