Hayata Bir Buse - Sibel Aşçı - PDF E-Kitap Oku, İndir
Hayata Bir Buse – Sibel Aşçı

Hayata Bir Buse – Sibel Aşçı

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Eylül 5th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 144
Yazar: Sibel Aşçı

40 Kişi Tarafından Görüldü
Yaklaşık 14 yıl önce geçirdiği rahatsızlık sonucu yürüyemez ve konuşamaz hale gelen 1 çocuk annesi 48 yaşındaki Sibel Aşçı, hastalığından sonra yaşadıklarını geliştirilen bilgisayar programı sayesinde kitaba aktardı.

Bir yolculuk hayat… Bazen zorlu, bir o kadar da yorucu. Otuz dört yaşımdayken bu zorlu yolun daimi yolcusu oldum. Beyin sapımdaki bir damarın tıkanması sonucu felç geçirerek yatağa bağımlı yaşamaya başlamamla birlikte farklı bir hayat sahnesi bana perdelerini açtı. Doktorlar beni yaşatmayı başarmışlardı. Tabi buna yaşamak denirse. Artık tamamen yatalak biriydim ve hayatımı bir başkasına ihtiyacım olmadan sürdüremeyecektim. O sahnede bir oyuncuydum fakat ne doktor bana uygundu ne de senaryo. Hayatımın tamamen ellerimden kayıp gittiğini düşündüğüm andan itibaren kızım bana hayatın güzel olduğunu gösterdi. Liseyi bitirdikten sonra benim de bilgisayar kullanabilmem için bir program getirdi bana. Bu program sayesinde sadece başımı hareket ettirerek yazı yazabiliyordum. Hastalığımla birlikte içime hapsolan duygu ve düşüncelerim özgürlüğe kavuşunca hayatım da değişmeye başladı. Belki hayatı yatalak biri olarak yaşıyordum ama güzel yaşıyordum. Hastalığımdan önce bile hayatı bu kadar dolu dolu yaşamamıştım. Yaşadığım onca şeye rağmen yine de hayatın tadını son perdeye kadar almaya devam edeceğim.

İnsan azmi ve yaşama mücadelesi toplumdan kendisini dışlamayan bir insanın yaşamı ve hayat sevgisini bu kitap da doya doya yaşıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Gelincik ile Serçe - Kristy Cambron başlıklı kitabımızda Gelincik ile Serçe epub indir, Gelincik ile Serçe epub oku ve Gelincik ile Serçe Kristy Cambron hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.