Haddini Bil – Müjdat Gezen

Haddini Bil – Müjdat Gezen

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ocak 2019
Eklenme: Ocak 26th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 176
Yazar: Ocak 2019

7.491 Kişi Tarafından Görüldü

 “Sen benim vatanseverliğimi sınayamazsın, haddini bil!”

Kemalistlerin ve Beyaz Türklerin hayran olduğu Yılmaz Özdil, Atatürk’ün adını kullanarak çıkardığı kitaplarla maddi gelir sağlamıştı, hatta 2 bin 500 liraya özel olarak hazırlanan M. Kemal kitabını piyasaya sürmeye hazırlanırken, yakın arkadaşı Müjdat Gezen de geri kalmadı.

Müjdat Gezen, geçtiğimiz aralık ayında Halk TV’de Cumhurbaşkanı’na yönelik hakaret içeren sözler söylemiş, Haddini bil ifadesiyle dikkat çekmişti.

Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla 24 Aralık’ta savcılıkta ifade veren Gezen, bu durumu da fırsata çevirdi. Tiyatrocu, Yılmaz Özdil’in Atatürk’ün adını kullanıp para kazanması gibi ifadeye çağırıldığı, Haddini bil” cümlesini kullanarak kitap çıkardı.

Yakın arkadaşı Özdil’le aynı yayınevinden çıkan kitap, “Haddini bil” adını taşıyor.

Müjdat Gezen, ifadeden sonra hemen kitap çıkardı

Kitabın tanıtımında ise “Müjdat Gezen, 58 yıllık arkadaşım dediği Metin Akpınar ile birlikte uğradıkları yargı işkencesiyle ilgili görüşlerini sıcağı sıcağına okurlarıyla paylaşıyor.” cümlesi yer aldı.

Haddini Bil e Nerden geldik kısa özeti

Metin Akpınar ile Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programına konuk olan Müjdat Gezen, “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın, haddini bil” ifadesini kullanmıştı.

Metin Akpınar da politik eleştirilerde bulunurken ülkedeki kutuplaşmaya dikkat çekmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘sanatçı müsveddeleri’ olarak nitelediği Metin Akpınar ile Müjdat Gezen’in kendisini medya üzerinden hedef aldığını belirterek, “Yayın organları vasıtasıyla beni ipe götüreceklermiş. Biz şehadete inanmış insanlarız. Bunlar sanatçı müsveddesi, bunun bedelini ödeyecekler” demişti.

Bu kadar sansasyondan sonra Çıka Çıka HADDİNİ BİL Çıktı iyi kazançlar diyelim

Biyografi:

29 Ekim’de doğdu

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 176

Ebat : 13 x 19

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Bir önceki yazımız olan Erkeklerin İç Sesi - Çağrı Taner başlıklı kitabımızda Erkeklerin İç Sesi Çağrı Taner, Erkeklerin İç Sesi Çağrı Taner epub ve Erkeklerin İç Sesi Çağrı Taner özeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.