Güç İstenci – Friedrich Nietzsche

Güç İstenci – Friedrich Nietzsche

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2010
Eklenme: Ocak 1st, 2020
Dil: Türkçe
Sayfa: 502
Yazar: Friedrich Nietzsche

387 Kişi Tarafından Görüldü

Güç İstenci; “İktidarın İradesi”, Nietzsche’nin düşünce tarzının sanatsal bir sonucudur. Fikrinin sonuçlarından her biri bu kitapta birleştirilmiştir.

Yaratıcısının sistemistleri küçümsediğini görünce, bu işi bir çerçeve olarak düşünmekten kaçınamayız. Sadece sahte çerçeve Nietzsche tarafından eleştirildi; Bunun dışında

gerçekten felsefi akıl yürütmede kesin olduğunu çok iyi biliyordu, bu da kişiyi şart koşan ve ileten bir doğum odağı olduğunu ima ediyordu.

Nietzsche Heraklitik veya Anaximander tipi bir sistemisttir, bizden kalan parçalardan biri olan naximander’ın şüpheci ruhunu biliyoruz. aynı şekilde kelimenin geniş hissinde bir çerçevedir.

Burada her önemli günlük konudan bahsediliyor. Dört çığır açan parça tamamen imal edilmiştir. Başlangıç ​​aşaması şu anki durumdur. Avrupa’daki Avrupa şüpheciliğinin ilk bölümü

Nietzsche’nin görüşüne göre ulusların (insan grupları) yorgunluğu ve ihmal edilebilirliği bildiriliyor.

Sonraki bölümde, bu duruma neden olan nedenler araştırılmaktadır. Bunlar hakim niteliklerden kaynaklanmaktadır. Din, etik kalite ve teori, üçüncü entrika (meşru niteliklerden ziyade), ruhun ve doğanın içinde gerçekten neler olduğunu gösterir ve başka bir değer belirleme kuralını oluşturur.

Dördüncü bölüm gagalama düzeninin öğretilmesini ve olağanüstü adamın deklarasyonunu içerir.

Bir önceki yazımız olan Sınırlar (Hayatınızı Kontrol Etmek İçin Ne Zaman Evet Nasıl Hayır Demelisiniz) - Henry Cloud başlıklı kitabımızda Sınırlar epub indir, Sınırlar epub oku ve Sınırlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.