araba kiralama Gandhi’den Yaşam Dersleri - Arun Gandhi - PDF E-Kitap Oku, İndir
Gandhi’den Yaşam Dersleri – Arun Gandhi

Gandhi’den Yaşam Dersleri – Arun Gandhi

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ekim 4th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 224
Yazar: Arun Gandhi

27.388 Kişi Tarafından Görüldü

 

“Tüm insanlık tek bir ailedir.”
Arun Gandhi, ailesiyle yaşadığı Güney Afrika’dan Hindistan’a, büyükbabası Gandhi’nin yanına geldiği zaman on iki yaşındaydı. Hindistan’ın bağımsızlığı için savaşan bir siyasi önder ve çağının önemli bir düşünürü olan Gandhi’nin suikaste uğrayıp katledilmesine kadar iki yıl boyunca büyükbabasıyla yaşadı. Onun felsefesiyle değişti, olgunlaştı, dünyaya yeni gözlerle bakmaya başladı.

Kitap tanıtım Amaçlıdır.

Arun Gandhi, Gandhi’den Yaşam Dersleri’nde kendi kişisel yolculuğunu ve deneyimlerini, büyükbabasının yaşamından kesitlerle birlikte anlatıyor; Mahatma Gandhi’yi, onun dünyaya ilham veren yaşam felsefesi eşliğinde bize birinci elden aktarıyor.
Bugün yerküremizde süren şiddetin ve ayrımcılığın Gandi’nin öğretilerini her zamankinden daha hayati kıldığına inanan Arun Gandhi, bu kitapta okuru “kendini keşfetme”nin heyecanlı yolculuğuna davet ediyor.
“Adaletsizlikler, savaşlar, eşitsizlikler ve saf kötülükle hırpalanan bir dünyada anlam arayışındaki insanın hayatta kalma dersleri…”

 

Bir önceki yazımız olan Psikoloji ve Yaşam - Philip G. Zimbardo, Richard J. Gerrig başlıklı kitabımızda Psikoloji ve Yaşam epub indir, Psikoloji ve Yaşam epub oku ve Psikoloji ve Yaşam pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Gandhi’den Yaşam Dersleri – Arun Gandhi” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.