Don Kişot - Miguel de Cervantes Saavedra - PDF E-Kitap Oku, İndir
Don Kişot – Miguel de Cervantes Saavedra

Don Kişot – Miguel de Cervantes Saavedra

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ekim 9th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 211
Yazar: Miguel de Cervantes Saavedra

101 Kişi Tarafından Görüldü

Don Kişot’u bilirsiniz, hani şu ince-uzun, sakallı, şövalye romanları okuya okuya sonunda şövalye olmaya özenen roman karakteri. Dulcinea del Toboso’ya aşıktır, kendi gibi zayıf, çelimsiz Rocinante adlı bir atı vardır. Seyisi-yardımcısı-dostu Sanço Panza ile atışır sık sık. İşte yeldeğirmenlerine savaş açan bu aşık, yaşlı şövalye, Miguel de Cervantes Saavedra’nın yazdığı bu romanın başkahramanıdır.

Edebiyatta roman türünün başlangıcı sayılan ve birinci bölümü 1605 yılında yayımlanan İspanyol edebiyatının bu başyapıtı, yayımlandığı günden beri pek çok dile çevrildi, defalarca basıldı.

Elinizdeki bu kitap, Türk edebiyatının önemli yazarlarından Reşat Nuri Güntekin tarafından Don Kişot’un kısaltılmış, Fransızca bir versiyonundan çevrildi. Kitapta yer alan resimler, Gustave Doré’nin Don Kişot için yaptığı gravürlerden seçildi.

“Okur” olacak kişinin mutlaka okuyacağı kitaplar arasında yer alır Don Kişot. Bir başka deyişle Don Kişot’u okumamış kişi “okur-yazar” sayılmaz.

Bir önceki yazımız olan Mutlu Prens Bütün Masallar Bütün Öyküler - Oscar Wilde başlıklı kitabımızda Mutlu Prens Bütün Masallar Bütün Öyküler, Mutlu Prens Bütün Masallar Bütün Öyküler epub indir ve Mutlu Prens Bütün Masallar Bütün Öyküler epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.