Distopyanın 60 Tonu - Çağatay Şenkay - PDF E-Kitap Oku, İndir
Distopyanın 60 Tonu – Çağatay Şenkay

Distopyanın 60 Tonu – Çağatay Şenkay

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ekim 28th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 80
Yazar: Çağatay Şenkay

135 Kişi Tarafından Görüldü

Büyük büyük büyükannesinin Pierre Loti denilen bir tepeden bahsettiğini hatırladı. Satürn’ün kehribar renkli hüzünlü halkaları arasında, ikinci el uzay mekiğiyle dolaşırken; önündeki yıldız kümesini izlediğinde hiç tadamadığı o kırmızı, sıcak içki geldi aklına: Çay!

Distopyanın 60 Tonu Çağatay Şenkay Kitabı tanıtım Amaçlıdır.

Çağatay Şenkay, üç cümleye sığdırdığı bilimkurgu hikâyeleri ile hayal gücünün sınırlarını, yaşadığımız dünyanın boyutlarından taşırıyor, karanlık bir geleceğin siluetini yıldız tozları ile yeniden çiziyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Kelime olarak ilk defa John Stuart Mill tarafından kullanılan distopya, gelecekte olabilecek olumsuz toplumları tanımlamak için kullanılır. Ütopik toplum anlayışının antitezi olarak kullanılan distopya, otoriter ve baskıcı bir sistem olarak ifade edilir. Olumsuz bir geleceği, kötü bir hayatı ifade etmek için kullanılan bu kelime Yunanca kökenlidir. Distopik toplumlar özellikle konusu gelecek zamanlarda geçen hikâyelerde yer alır. Bunlardan en ünlü olanları George Orwell’ın Bin Dokuz Yüz Seksen Dört ve Aldous Huxley’in Cesur Yeni Dünya adlı romanlarıdır. Distopik toplumlar edebiyatın birçok alt türünde görülmektedir ve genellikle toplumdaki politik, ekonomik, teknolojik ve dini problemlere dikkat çekmek için kullanılır.

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 80

Ebat : 13,5 x 19,5

Dil : Türkçe

Bir önceki yazımız olan Kore'deki Çatı Katımdan Sesleniyorum 2 - Didem Duygu Demir başlıklı kitabımızda Kore'deki Çatı Katımdan Sesleniyorum 2, Kore'deki Çatı Katımdan Sesleniyorum 2 Özeti ve Kore'deki Çatı Katımdan Sesleniyorum 2 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.