Denizden Yansıyan - Joseph Conrad - PDF E-Kitap Oku, İndir
Denizden Yansıyan – Joseph Conrad

Denizden Yansıyan – Joseph Conrad

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ağustos 2018
Eklenme: Ağustos 31st, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 285
Yazar: Joseph Conrad

167 Kişi Tarafından Görüldü

Joseph Conrad, Denizden Yansıyan’ın başına 1919’da eklediği açıklamada şöyle yazar: “Bu kitapta birçok şey içtenlikle açığa vurulmakta, ortaya dökülmektedir. (…) sevginin hazlarıyla ve elemleriyle dolu dolu yaşanmış denizle ilişkimi bütün çıplaklığıyla ve son bir itirafın açık sözlülüğüyle gözler önünde sermeyi denedim.”

Denizden Yansıyan Kitabı Tanıtım Amaçlıdır.

Yazarın denizci hayatında yaşadığı sıra dışı olaylara, anekdotlara yer veren bu eser, okyanusları, fırtınaları, boğazları, ilginç şahsiyetli kaptanları, tehlikeli seferleri, maceraları ve kendisinin bir denizci olarak gelişimini anlatıyor. Bununla birlikte denizcilik hakkında son derece ilginç bilgiler veriyor. Zira Denizden Yansıyan, yelkenli gemilere yönelik tutkulu bir övgü olarak da okunabilir. Nitekim denizcilikle ilgili kitap, yazı ve çevirileriyle tanınan çevirmen Ömer Bozkurt, sunuş yazısında şu sözlere yer veriyor: “Conrad, duyarlı varlıklar saydığı ve kişilik atfettiği gemileri, ya da yorgun gemileri ve hayırsız gemileri tembel, su alan, denize uygun olmayan tekneler, dümen dinlemeyenler, canı çektiği gibi davrananlar, inatçılar, genelde yöneltilemeyen gemileri– olağanüstü bir nüfuzla, duyarlılıkla ve ozansı bir bakış ve ifadeyle işliyor.”

Bir önceki yazımız olan Nefesi Tutku Olan Kadın Afife Jale - Osman Balcıgil başlıklı kitabımızda Nefesi Tutku Olan Kadın Afife Jale, Nefesi Tutku Olan Kadın Afife Jale epub indir ve Nefesi Tutku Olan Kadın Afife Jale epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.