Deliliğin Dağlarında - Howard Phillips Lovecraft - PDF E-Kitap Oku, İndir
Deliliğin Dağlarında – Howard Phillips Lovecraft

Deliliğin Dağlarında – Howard Phillips Lovecraft

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Eylül 3rd, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 132
Yazar: Howard Phillips Lovecraft

68 Kişi Tarafından Görüldü

Anlatmam gereken gerçeklerden kaçınılmaz olarak kuşku duyulacak; yine de eğer mantıksız ve inanılmaz gözüken şeyleri çıkaracak olsaydım, geriye hiçbir şey kalmazdı.

Howard Phillips Lovecraft, küçük yaşta babasını kaybeden, gençliğinde de annesini akıl hastanesine uğurlayan yalnız bir adamdı. Büyükbabasının anlattığı korku öyküleri onun dehşetlere gebe hayal dünyasının kapılarını açtı. Hep içine kapanık biri oldu. Tek çaresi yazmaktı. 1920’li ve 30’lu yıllarda yazdığı öykülerle korku edebiyatına damgasını vurdu ve korku diye adlandırdığımız duyguyu yeniden tanımladı. Onun eserlerinin çoğu modern insanın adlandıramadığı dehşetler hakkındaydı.

Deliliğin Dağlarında, adlandıramamanın yarattığı dehşeti bir bilim adamının, yani asıl işi tanımlamak ve sınıflandırmak olan birinin gözünden yansıtıyor okura. Tam da bu yüzden korku edebiyatının meselesi olan metinlerinden biri bu. Bilinmeyeni aydınlatma çabasının ve modern insanın umutlarının karşısında, derinden yükselen bir karanlığın ve sözcüklere dökülemeyen bir deliliğin öyküsü…

Bir önceki yazımız olan Mecburiyet - Stefan Zweig başlıklı kitabımızda Mecburiyet oku, Mecburiyet pdf indir ve Mecburiyet pdf oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.