Daha Yeni Başlıyor - Faruk Eczacıbaşı - PDF E-Kitap Oku, İndir
Daha Yeni Başlıyor – Faruk Eczacıbaşı

Daha Yeni Başlıyor – Faruk Eczacıbaşı

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Eylül 3rd, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 263
Yazar: Faruk Eczacıbaşı

10.203 Kişi Tarafından Görüldü

Geriye dönüp baktığımızda, her şeyin buhar makinesiyle başlamış olduğunu görüyoruz – yeryüzünde yaşayan bir tür olarak insan, bu buluşla birlikte 18. yüzyılın son çeyreğinden itibaren sürekli hızlanan ve kendisini diğer türlerden kesin olarak ayıran bir sürece girdi. 21. yüzyılın ilk çeyreğinde her iki günde bir, insanlık tarihinin başlangıcından 2003’e kadar üretilmiş toplam bilgi miktarı kadar bilgi üretiliyor. 2013’te 4,4 zettabayt (trilyon gigabayt) bilgi üretilmişken, 2020’de bu rakamın 44 zettabayta çıkması bekleniyor.

Daha Yeni Başlıyor – Faruk Eczacıbaşı Kitabı tanıtım Amaçlıdır.Okunması tavsiye edilir.

Bu durum, miktar ve hız olarak baş döndürücü elbette, ama bunun da ötesinde, ortaya çıkan karmaşıklık düzeyi üzerine düşünmek gerekiyor; bu karmaşıklık son derece önemli sonuçlara yol açıyor ve bu sonuçların hepsi birbirine bağlı. “Geleceğin dünyası”nın peş peşe üzerimize gelen eşiklerinden geçiyoruz, hatta sürekli olarak eşikte yaşadığımızı söylemek mümkün. Yeni olana alışma fırsatı bulamadan daha da yenisi geliyor. Bu anlamda hiçbirimiz artık “bu dünyanın yerlisi” değiliz, hepimiz yeni gelmiş, çevresine uyum sağlamaya çalışan göçmenleriz.
Faruk Eczacıbaşı, Daha Yeni Başlıyor’da kendi kişisel deneyimlerinden, Eczacıbaşı Holding’in “kompüter” serüveninden, Türkiye’nin geçirdiği dönüşümlerden ve dünyadaki son gelişmelerden yola çıkarak, her gün daha büyük bir ivmeyle hayatımıza giren teknolojik gelişmelerin getirdiklerini ve götürdüklerini inceliyor, gelecekte dünyayı iyisi ve kötüsüyle nelerin bekliyor olabileceğini tartışıyor. Daha Yeni Başlıyor, bu alanda yazılmış en kapsamlı, en dengeli ve en anlaşılır kitaplardan biri.

Bir önceki yazımız olan Gerçek Tıbbın 10 Şifresi - Canan Efendigil Karatay başlıklı kitabımızda Gerçek Tıbbın 10 Şifresi Canan Efendigil Karatay, Gerçek Tıbbın 10 Şifresi Canan Efendigil Karatay epub indir ve Gerçek Tıbbın 10 Şifresi Canan Efendigil Karatay epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.