Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret - Aldous Huxley - PDF E-Kitap Oku, İndir
Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret – Aldous Huxley

Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret – Aldous Huxley

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ekim 19th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 128
Yazar: Aldous Huxley

65 Kişi Tarafından Görüldü

Yirminci yüzyılda hem edebiyata hem de felsefeye büyük katkılar sağlayan, başta Cesur Yeni DünyaAlgının Kapıları ve Ada olmak üzere yazdığı elli kadar kitapla yalnızca çağını değil çağdaşlarını da derinden etkileyen, döneminin en önemli entelektüellerden İngiliz yazar Aldous Huxley, yedi kez de Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterildi. Başyapıtı Cesur Yeni Dünya’nın güncelliğini sorgulayan ve panoramasını çıkaran Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret, Huxley’nin kaynak eserinin bir sağlaması niteliğinde.

Cesur Yeni Dünya’dan yaklaşık otuz sene sonra yayımlanan eser, romandaki kehanetlerin ne ölçüde gerçekleştiğini mercek altına alıyor. Romanı yazar kenki öngörülerinin izini süren Huxley, dünyanın, tasavvur ettiği distopyaya çok daha büyük bir hızla dönüştüğü sonucuna varıyor.

Cesur Yeni Dünyayı Ziyaret kitabı Tanıtım Amaçlıdır.

Nüfus artışından uyuşturucu kullanımına kadar pek çok konuda fikirlerini belirten Huxley, bu kitabıyla birlikte Cesur Yeni Dünya’yı yeniden ele alırken bir diğer romanı Ada için de köprüler kuruyor.

 

“Huxley’nin uzak bir geleceğe dair satirik öngörülerinin bu kadar kısa sürede gerçeğe dönüştüğünü keşfetmek dehşet verici.”

-New York TImes-

“Çağımızın belirsizliğinde bize kim olduğumuzu gösteren şeylerden biri de Huxley’nin dehasıdır.”

-Margaret Atwood-

Bir önceki yazımız olan Aslan, Cadı ve Dolap (Narnia Günlükleri 2) - C. S. Lewis, başlıklı kitabımızda Aslan, Cadı ve Dolap (Narnia Günlükleri 2) epub indir ve Cadı ve Dolap (Narnia Günlükleri 2) epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.