Cennetin Doğusu - John Steinbeck - PDF E-Kitap Oku, İndir
Cennetin Doğusu – John Steinbeck

Cennetin Doğusu – John Steinbeck

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ağustos 2017
Eklenme: Eylül 27th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 656
Yazar: John Steinbeck

80 Kişi Tarafından Görüldü

Nobel Ödüllü yazar John Steinbeck derinlikli olay örgüsü ve her biri tanıdık özellikler barındıran büyüleyici karakterleriyle Cennetin Doğusu’nda, insanlık tarihinin Âdem’den bu yana en eski ve vazgeçilmez anlatısına, yani iyilik ve kötülüğün bitmek bilmez çekişmesine ve aralarındaki karmaşık ilişkiye modern bir yorum getiriyor.

Geçtiğimiz yüzyıl başında Amerika’da ayakta kalma mücadelesi veren iki ailenin yollarını cennet vari topraklarda, Salinas Vadisi’nde kesiştiren Steinbeck, kötülüğün bir yazgı mı yoksa iyiliğe ulaşmak için özgür iradeye başvurularak aşılması gereken bir basamak mı olduğunu kutsal kitapların mitolojilerine göndermeler ve zengin metaforlarla, kuşaklara yayarak irdeliyor.

Habil ile Kabil, çiftçi ve çoban, çılgınlık ve bilgelik, erdemlilik ve ahlaksızlık, kardeşlik ve haset, insan ve insan, “Bugüne kadar yazdıklarım, bu kitap için bir hazırlık niteliğindeydi” diyen Steinbeck’in görkemli anlatısında çarpışıyor.

Bir önceki yazımız olan Uçurum İnsanları - Jack London başlıklı kitabımızda Uçurum İnsanlarıJack London, Uçurum İnsanlarıJack London epub indir ve Uçurum İnsanlarıJack London epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.