Bitmeyen Kavga – John Steinbeck

Bitmeyen Kavga – John Steinbeck

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ocak 2016
Eklenme: Eylül 5th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 316
Yazar: John Steinbeck

142 Kişi Tarafından Görüldü

Eserlerinde işçi sınıfının gündelik ilişkilerini, yaşam koşulları ve mücadelelerini, çağımızın toplumsal meselelerini tüm insani ayrıntılarıyla resmederek haklı ününe kavuşmuş olan John Steinbeck, büyük romanı Bitmeyen Kavga’da destansı bir direnişi konu alıyor.

Son derece zor koşullarda yaşayan ve aldıkları ücretle karınlarını bile doyuramayan meyve toplayıcıları örgütlenerek ellerindeki yegâne silah olan greve başvururlar. Kapitalist toprak sahipleri ise mücadelenin yayılmasını engellemekte kararlıdır. Çok güçlü ve kendilerinden emindirler, işçilerin örgütlenmesini yeri gelirse kanla, yeri gelirse grev liderlerini satın alarak yıkmaya hazırdırlar, fakat hesaba katmadıkları bir unsur vardır.

İnsanlığın bitmeyen kavgasını tüm gerçekliğiyle resmederek bir destana dönüştüren Steinbeck, kapitalist düzenin dayanaklarını derinden sarsan, kuşaklar boyunca başkaldıranlara esin kaynağı olan bir roman yaratırken mücadelenin açmazlarını da sergilemekten geri durmuyor.

Bir önceki yazımız olan Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens - Yuval Noah Harari başlıklı kitabımızda Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens, Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens epub indir ve Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.