Beni İçinden Sev - Ahmet Batman - PDF E-Kitap Oku, İndir
Beni İçinden Sev – Ahmet Batman

Beni İçinden Sev – Ahmet Batman

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Şubat 2018
Eklenme: Eylül 15th, 2018
Dil: Türkiye
Sayfa: 232
Yazar: Ahmet Batman

346 Kişi Tarafından Görüldü

Başka hisleri başka insanlarda değil de hepsini sende tüketmek isterim çünkü ikimiz başkayız, kimsenin bilmediği bir başka dünyayız. Bakma sen bu kalabalığa, bu dünya bizim için yaratıldı. Başkaları sadece başkaları olarak kalsın, sen bir hayal kur kendine ve içinde sadece bize yer olsun.

Kavanoza hapsettiğin balığı, kafese hapsettiğin kuşu sevdiğini sanıyorsun değil mi? Aslında onları değil sana ait oluşlarını seviyorsun… Gerçek sevgi sahip olamadığına karşı gösterdiklerinde gizlidir. Onu gerçekten seviyorsan yanında olmasa da seversin. Buna da aşk denir. Sevginin abartılmış halidir.”

 

KİTAP ÖZETİ

Güçlü, doğduğunda ikizinde hiçbir sorun olmamasına rağmen annesinin karnındayken organlarının yer değiştirmiş ve günlerce yoğun bakımda kalmış bir çocuktur. Doğumunun ardından onu sadece babası görmüştür ve gördükten sonra ona Güçlü ismini vermiştir. Güçlü’ nün ikizi için her şey yolundadır. Babası, Güçlü’nün kardeşiyle hayata tutunmasını ister ve ona da Güneş adını verir. Güçlü ailesiyle birlikte Aydın’da yaşar. Küçük yaşta geçirdiği rahatsızlıktan dolayı özgüveni oldukça düşük, heyecanlandığında konuşamayan konuşsa bile konuşurken kekeleyen bir çocuktur. Hayata karşı bakışları endişeli fakat aşkı bulacağına dair hep umut doludur.

Hayatın sürekli bir değişim içinde olduğunu, sizi ve çevrenizi olumlu ya da olumsuz şekilde etkileyebilecek sayısız değişkenin olduğunu ve herkesin bir dönüm noktası olduğuna inanan Güçlü’nün dönüm noktası da on yaşındayken annesini kaybetmesi ile olmuştur.

Katıldığı ilk cenaze annesinin cenazesi olan Güçlü, o gün ismi kadar güçlü olamaz ama hayatın sizi şaşırttığı kadar şaşırttığı şeylere de alıştıra bileceğine de inanır.

Kayıpları insanları birbirine daha da yakınlaştırdığını bilir. Güneş; annesinin ölümünden sonra Güçlü için her şeyden, herkesten öte olmuştur. Annesinin tek emaneti olarak ona Güneş kalmıştır. Her ikisi de her gece ağlamaktan yastıklarını ıslatır olmuşlardır.

Annesinin ölümünün ardından biraz zaman geçtikten sonra Güçlü’nün babası Füsun adında bir kadın ile evlenmiştir. Annesinin yerine başka birinin geçtiğini gören Güçlü artık tamamen annesini kaybetmiş gibi hissetmeye başlar.

Füsun Hanım’ın Efe adında bir oğlu vardır ve Efe ile Güçlü’yü sürekli kıyaslar.  Güneş ve Güçlü’ye babaları evde yokken iyi davranmayan hatta çeşitli işkenceler yapan bir kadındır. Hayat; Füsun Hanım sayesinde Güçlü ve Güneş için bir işkence haline gelir.

Yaz gelir ve tatil için yazlıklarına giderler. Güçlü ve Güneş için anneleri olmadan geçirecekleri ilk tatil olduğundan içleri buruktur. O yaz tatilinde Güçlü, İstanbul’da çok iyi bir Anadolu lisesini kazandığını öğrenir ve çok sevinir.

Çünkü onun için en büyük umuttur. İstanbul’a gidip başarılı bir öğrenci olmak annesine yakışır bir evlat olmak ister. Güneş ağabeyinin başarısı için çok mutludur. Fakat ağabeyinden ayrılmak istemez. Babası da tıpkı Güneş gibi sınavı kazandığına pek sevinmemiştir. İstanbul’da, uzakta okumasını istemez. Güçlü ise tam tersine düşünür. İstanbul’da okumanın onun için bir kurtuluş olduğuna inanır.

Yazlıkta ki yan komşuları olan Şevket Amca, Güçlü’nün babasını İstanbul’ da okuması için ikna eder. Güçlü’nün dedesi de İstanbul’dadır fakat babası Güçlü’nün dedesiyle çok uzun zamandır konuşmadığı için çocuklara dedelerinden bahsetmemiştir. Güçlü; babası ve Şevket Amca aralarında konuşurken İstanbul’da bir dedesi olduğunu öğrenir.

Güçlü İstanbul’a gelir. Şevket Amca’nın İstanbul’da yaşamasına rağmen onun yanında değil de okulun yurdunda kalmayı tercih eder.

Güçlü, ilk kez ailesinden uzakta bir gece geçirir ve bu gece onun için oldukça zor geçer.

Yurda yavaş yavaş alışmaya başlayan Güçlü için üst sınıfların onlar üzerinde hakimiyet kurmalarını istemeleri üzerine yeniden dayanılmaz günler başlar. Güçlü; haksızlık karşında susmayan bir çocuktur ve bu yüzden üst sınıfları karşısına alır. Bu olaylardan ne babasına ne de Şevket Amca’ya bahsetmez. Güçlü, hafta sonları Şevket Amca’ya gider. Onun için kurtuluştur çünkü bazı günler korkudan uyuyamaz. Zaman geçtikten sonra üst sınıftan olan çocuklar yaptıklarının hata olduğunu anlayarak Güçlü’den özür dilerler.

Güçlü lise birinci sınıfın ikinci günü Derin adında bir genç kıza aşık olduğunu hisseder. Tiyatro ile hiçbir ilgisinin olmamasına rağmen Derin ile vakit geçirebilmek için okulun tiyatro kulübüne yazılır.

Derin’e duygularını anlatmak ister. Fakat bir yandan da onu kaybetmeyi göze alamadığı için susar. Bu çıkmazın içinden bir türlü çıkamaz. Konuşacak birinin olmaması da onu iyice çıkmaza sürükler. Yanında olmasını istediği kadar yanında olmasının hayalini bile kuramamaktan korkar.

Derin ile arkadaş olurlar. Güçlü duygularını Derin’e anlatmak istese de başaramaz. Aralarında özel bir yirmi bir oyunu da vardır.

Güçlü’nün oda arkadaşı olan Ege’nin de Derin’e karşı ilgisi vardır. Ege, Güçlü’ye Derin ile bir ilişkisi olduğunu söyler. Bu durum Güçlü’yü daha fazla üzer. Ege’nin, Güçlü’ye olan uyarısı karşında Güçlü kendini bir ilişkinin üçüncü kişisiymiş gibi hissetmekten alıkoyamaz.

Güçlü, dedesini babasından habersiz bir şekilde Şevket Amca’nın yardımı ile bulmuştur. Dedesi ile kalmak ister. Fakat babasının haberi olmadığı için buna cesaret edemez.

Güçlü için dedesiyle geçirdiği her gün birbirinden güzeldir. Dedesinden öğrendiği ve öğreneceği şeyler adına çok mutludur.

Yaz tatili için Aydın’a döndüğünde Güneş’e de dedelerinden bahseder.

Derin için yazdığı bir kompozisyonu sınıfta okuması ile Derin ile aralarındaki ilişki kuvvetlenir.

Kitap Tanıtım amaçlı olarak yayınlanmış okumanız önemle tavsiye edilir.

Dedesi bir sabah Güçlü ile konuşmak ister. İlk defa konuşmak isteyen taraf dedesi olduğu için bu durum Güçlü’yü oldukça korkutur. Dedesi; Güçlü’ye hasta olduğunu söyler, birkaç vasiyette bulunur.

Yarıyıl tatili geldiğinde Güçlü ve Derin birbirlerine telefon numaralarını verirler, tatil boyunca konuşurlar ve bu aşkın ilk adımlarını atmış olurlar.

İkinci dönem başladığında Güçlü dedesinden aldığı tavsiye üzerine elinde bir kilit ve iki anahtar ile Derin’in yanına gelir. Tıpkı dedesi ve babaannesinin yaptıkları gibi birlikte kilidi dedesinin bahçesindeki demire asarlar. Bu ilişkinin özgür bir ilişki olduğunu, tutsaklık olmadığını, isteyen istediği zaman kilidin anahtarını açıp gidebileceğini konuşurlar.

Bakma sen bu kalabalığa, bu dünya bizim için yaratıldı. Başkaları sadece başkaları olarak kalsın, sen bir hayal kur kendine ve içinde sadece bize yer olsun./////////////////////

Bir önceki yazımız olan Ben Hep Kaybettim - Mehmet Ali Kılınç başlıklı kitabımızda Ben Hep Kaybettim Mehmet Ali Kılınç, Ben Hep Kaybettim Mehmet Ali Kılınç epub indir ve Ben Hep Kaybettim Mehmet Ali Kılınç epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.