Ben Hep Kaybettim - Mehmet Ali Kılınç - PDF E-Kitap Oku, İndir
Ben Hep Kaybettim –  Mehmet Ali Kılınç

Ben Hep Kaybettim – Mehmet Ali Kılınç

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2018
Eklenme: Eylül 15th, 2018
Dil: Türkiye
Sayfa: 160
Yazar: Mehmet Ali Kılınç

1.520 Kişi Tarafından Görüldü

Bir kadın susmayı tercih ediyorsa eğer, anlatmak istediği çok şey vardır. Bir kadın, gitmesi gerektiğinde, kalmayı seçiyorsa, büyük bir ihanet yaşamıştır.

Ve daha fazlasını yaşatmadan, asla gitmeyecektir. Bir kadın ağlıyorsa, yalnızca bir şey için ağlamıyordur. İçinde biriktirdiği, çok şey vardır. Bir kadın, yorulduğunu hissediyorsa, aşka olan inancını yitirmiştir. Bir kadının güvenini bir kez kaybettiysen eğer, ona dünyaları sunsan da,  seni asla affetmeyecektir. Bir kadının tükendiğine neden olduysan, seni de tüketir.

Ama bir kadının nefretine neden olduysan eğer, dönüşü yok, çok şey kaybettin demektir…

bir kadın susuyorsa; artık size güvenmiyor demektir. Sizi sığınacak bir liman gibi görmüyor, sıcaklığınızı hissetmiyordur…

Bir kadın susuyorsa; ruhunda yaralar açmışsınız dır, onları tek başına onarmaya çalışıyordur. Konuşup sizin de canınızı yakmak istemiyordur…

Ben Hep Kaybettim  Mehmet Ali Kılınç Kitabı tanıtım Amaçlıdır.

Bir kadın susuyorsa; bazı şeyleri planlıyor olabilir. Düşünüp tartıyordur kendince. Söyleyeceklerini toparlayıp hepsini bir bir dökecektir belki de…

Peki sizce bir kadın neden susar konuşması gereken yerde ?

Bir kadını ağlatmak çok zor değildir aslında. Kadınlar her şeye ağlayabilir; bir filme, bir şarkıya, bir yazıya… En az erkekler kadar yani! Ama bir kadını yürekten ağlatmak zordur. Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun yüreğine ulaşmış demektir.Ama o yüreğin değerini bilememiş olacak ki ağlatan, gözünü bile kırpmadan teker teker batırır iğnelerini yüreğe!
İşte o zaman koca bir yumruk gelir oturur boğazına kadının. Yutkunamaz, nefes alamaz; çünkü o koca yumruk canını çok acıtır. Gözleri buğulanır kadının sonra.
Ağlamayacağım, der içinden. Ama engel olamaz işte.
Çünkü yüreğine ulaşmıştır birileri ve iğneler saplamaktadır.. Bu acıya ne kadar karşı koyabilir ki bir kadın. İnce ince süzülür yaşlar gözünden; önce birkaç damla, sonra bir yağmur seli… Ve kadın ağlar; hem de çok!
Sanmayın ki gidene ağlar kadın! Gidenin giderken koparttığı yerdir onu ağlatan, orada bıraktığı yaradır. O yaranın hiç kapanmayacağını, kapansa bile izinin kalacağını bilir kadın; o yüzden ağlar. Ama bilir misiniz, ağlamak kadınları olgunlaştırır. Her damla, daha çok kadın yapar kadınları. Her damla bir derstir çünkü.
Bazen kadınlar ağladığında çoğu insan, ağlama niye ağlıyorsun ki, değmez onun için derler. Bilmediklerindendir böyle demeleri. Çünkü yürekleri acıyan kadınlar ağlamazlarsa, ölürler.
İçlerindeki zehirdir onları öldüren! Ağlayarak o zehirden kurtulur kadınlar, o irini temizlerler yaralarındaki! Çünkü bilirler, o irin temizlenmezse iltihaba dönüşür yaraları.
Dönüşmemesi lazımdır oysa. O yüzden de bolca ağlarlar.
Zaman geçer sonra. Kadınlar kendilerine sarılmayı öğrenirler. Umarım öğrenirler, yoksa ruhlar sapkın yollara çarpar kendini. Sapan ruhların doğru yolu bulması da yeni acılar demektir. Bunu bilir kadınlar, o yüzden eninde sonunda öğrenirler kendilerine sarılmayı…
Çok ağlayan kadınlar, bir çok şeyden vazgeçen kadınlardır aslında. Her damla olgunlaştırır kadınları evet ama olgunlaştıkça o safça inandıkları aşk gerçeği onların gözünde küçülür. Küçüldükçe değerini yitirir ve işte o zaman kendilerine sarılıp, yeni bir kadın yaratırlar kendilerinden. Güçlü, yenilmez, mağrur ve aşka inanmayan…
İnsanlar soruyorlar çoğu zaman neden bu kadar çok bekar kadın var diye; hepsi kariyer derdinde olan. Çünkü inançlarını yitirdi o kadınlar. Zamanında yüreklerine o kadar çok iğne saplandı ki, o kadar çok ağladılar ki! Artık kendilerinden başka bir doğru olmadığına inanıyorlar, o yüzden kendilerine sarılıyorlar.
Çünkü biliyorlar ki sarıldıkları adamlar onları hak etmedi; hem de hiçbir zaman! Hep bir çıkarları oldu sarıldıkları adamların.  o zaman niye sarılsınlar ki!

Ben Hep Kaybettim  Mehmet Ali Kılınç Pdf si Telif Hakkı Nedeniyle Kaldırılmıştır

 

Bir önceki yazımız olan Eğlenilecek Erkek - Tunç İlkman başlıklı kitabımızda Eğlenilecek Erkek Tunç İlkman, Eğlenilecek Erkek Tunç İlkman epub indir ve Eğlenilecek Erkek Tunç İlkman epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Ben Hep Kaybettim – Mehmet Ali Kılınç” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.