araba kiralama Badeci Şeyh'in Sır Odası - Timur Soykan - PDF E-Kitap Oku, İndir
Badeci Şeyh’in Sır Odası – Timur Soykan

Badeci Şeyh’in Sır Odası – Timur Soykan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Temmuz 1st, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 224
Yazar: Timur Soykan

36.618 Kişi Tarafından Görüldü

Bu kitapta bir tarikat şeyhinin, müritlerini ne denli aykırı noktalara sürükleyebildiğini okuyacaksınız.

Dava belgelerinden öğreneceğiz:

Badeci Şeyh, erkek ve kadın müritlerini cinsel organının “nur çeşmesi” olduğuna, kendisiyle cinsel birlikteliğin ibadet sayılacağına nasıl inandırdı?

Akıl, mantığın olmadığı, sadece şeyhin sözlerinin doğru kabul edildiği bu dünyada hangi kurallar geçerli?

Vird, zikir ve rabıtayla müritler şeyhe nasıl âşık ediliyor?

Zikirlerde kendinden geçtiğini anlatan müritler, sır odasında neler yaşadı?Nişanlısına, karısına şeyh ile cinsel birliktelik yaşaması için baskı yapan müritler pişman olmadıklarını ifadelerinde nasıl anlattı?

“Badelenme” ve “tabi olmak” Badeci Şeyh’in iddia ettiği gibi tarikatlardaki geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan fiiller mi?Tarikatta şeyh algısı istismarların önünü nasıl açıyor?

Tarihteki örnekleri neler?Tamamı resmi belgelerden yazılmış Badeci Şeyh’in Sır Odası’nda Türkiye’yi bekleyen büyük tehlikeyi göreceksiniz…

Türkiye’nin karşılaştığı en şoke edici davalardan biriydi: Bursa’da kendisini ‘tarikat şeyhi’ olarak tanıtan Uğur Korunmaz, dergâhına gelenlerle ‘cennet vaat ederek’ cinsel ilişkiye giriyordu. Onlarca müridi sözde şeyhe hem kendilerini hem de eşlerini sunuyordu.

Şahıs yargılandı ve 2013’te cinsel istismar suçundan 188 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Gazeteci-yazar Timur Soykan, dosya üzerindeki tozları üfledi ve ‘Badeci Şeyh’ davasını kitaplaştırdı.

Bir önceki yazımız olan Japon Ne Yapmış - Onur Ataoğlu başlıklı kitabımızda Japon Ne Yapmış epub indir, Japon Ne Yapmış epub oku ve Japon Ne Yapmış pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Badeci Şeyh’in Sır Odası – Timur Soykan” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.