Babam Beni Şahdamarımdan Öptü - Ozan Önen - PDF E-Kitap Oku, İndir
Babam Beni Şahdamarımdan Öptü – Ozan Önen

Babam Beni Şahdamarımdan Öptü – Ozan Önen

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Temmuz 2017
Eklenme: Eylül 9th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 368
Yazar: Ozan Önen

12.701 Kişi Tarafından Görüldü

Tekneleri ve yıldızları memleketi olarak görenler, ıssız yerlerde kendisi için evren olanlar, beklentisiz ve vaatsiz sevenler, yargılamadan-yadırgamadan dinleyenler, “Seni seviyorum”a karşılık “Ben de seni” demek istemeyip alternatif “Ben de seni”ler üretenler…

Islak iskele kokusunu sevmeler,
bir şeyler,
bir şeyler…

Ozan Önen 1984 doğumlu genç sayılabilecek bir yazar. Penguen, Ot gibi dergilerde yıllarca yazmış bir isim. Babam Beni Şahdamarımdan Öptü yazarın ilk kitabı ve denemelerden oluşuyor.

Kitap geçen sene yayımlandığında İnstagram’da sık sık karşıma çıkıyordu. Genellikle olumlu yorumlar okumuştum ama hem yazarın genç olması hem de çok övülen günümüz kitaplarının birçoğundan ağzımın yanması sebebiyle kitaba temkinli yaklaştım. Beklentimi düşük tutarak başladım. Belki bu sebeple beklediğimden daha iyi bir kitapla karşılaştım.

Kitapta yazarın farklı yıllarda yazdığı yazıları var. Her yazının başında ne zaman yazdığını belirtmesi hoşuma gitti. Kitapta edebiyat tarihinden birçok ünlü ismin güzel alıntılarının olduğu kadar yazarın altı çizilesi cümleleri de vardı. Hatta bir yazısı internette Can Yücel ve Tolstoy adıyla dolaşıyormuş.

Her yazısını aynı oranda beğenmesem de çok severek okudum birçoğunu. Özellikle kitabın başları çok akıcı ve sürükleyiciydi, sonlara doğru biraz sıkıldım. Bu bölümleri doğa meraklıları sıkılmadan okuyacaktır.

Kitabın son yazısında yazar babasıyla olan ilişkisini ve babasının ölümünü yazmış. Kitabın adı bu yazıdan geliyor. Babasını kaybetmiş kişilerin duygulanmadan okuması mümkün değil.

Bir önceki yazımız olan Bendeki Sen - Dilek Taygun başlıklı kitabımızda Bendeki Sen Dilek Taygun, Bendeki Sen Dilek Taygun epub oku ve Bendeki Sen Dilek Taygun pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.