Ay'a Yolculuk - Jules Verne - PDF E-Kitap Oku, İndir
Ay’a Yolculuk – Jules Verne

Ay’a Yolculuk – Jules Verne

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2014
Eklenme: Eylül 14th, 2018
Dil: Türkiye
Sayfa: 224
Yazar: Jules Verne

150 Kişi Tarafından Görüldü

Durmak bilmeyen bir tempoyla ve akıl almaz bir hayal gücüyle yazılmış Ay’a Yolculuk bilim kurgunun temel eserlerinden biridir. Macera, 1865’te Amerikan İçsavaşı’ndan yeni çıkmış bir grup topçunun, kulüplerinde yapacak iş bulamayıp başkanları Bay Barbicane’in önderliğinde Ay’a kadar gidebilecek bir mermi yapmaya karar vermesiyle başlar.
Haber kısa sürede dünyanın dört bir yanına yayılır. Merminin içinde Ay’a gitmek isteyen bir gönüllü de işe karışınca, proje bir anda çok büyük bir olaya dönüşür.
Astronotların Ay’a ulaşmasından yaklaşık yüz yıl önce kaleme alınmış bu çarpıcı roman, Jules Verne’in bilimsel ve edebi dehasının en güzel örneklerinden biridir. Tabii ki günümüzde romanda anlatılan bilimsel gerçeklerin bazıları farklı, ama maceranın tadı aynı!

Kitabın başında amerikanın savaşta olduğu ve kurulan bir kulüp her zaman yeni silahlar geliştiriyor ve sonradan ateşkes olduğu için gelen bir emirle AYA bir mermi fırlatmayı düşünüyorlar.Kitabın sonunda üç kişi bu devasa mermiye binip aya gitmeye karar verirler.Ama sonunda aya varmadılar ama onun bir uydusu haline geldiler.Sonlarının böyle olması dünyadaki tüm insanlar

Bir önceki yazımız olan Vurun Kahpeye - Halide Edib Adıvar başlıklı kitabımızda Vurun Kahpeye, Vurun Kahpeye epub indir ve Vurun Kahpeye epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.