Atinalı Timon - William Shakespeare - PDF E-Kitap Oku, İndir
Atinalı Timon –  William Shakespeare

Atinalı Timon – William Shakespeare

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2008
Eklenme: Ekim 22nd, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 113
Yazar: William Shakespeare

168 Kişi Tarafından Görüldü

 

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazar, Atinalı Timon’da talih perisinin herkesin kul köle olduğu gözdesini bir anda alaşağı edebileceğini ve o zamana kadar talihli adamın önünde yerlere kadar eğilenlerin onu nasıl yüzüstü bırakacaklarını anlatır. Birçok eleştirmene göre, eserde göze çarpan bezginlik, umutsuzluk, insanlara yabancılaşma, tiksinti ve kin duyguları bu oyunu yazdığı sırada Shakespeare’in çektiği kişisel acıların yansımasıdır.

Sabahattin Eyüboğlu (1908-1973): Hasan Âli Yücel’in kurduğu Tercüme Bürosu’nun başkan yardımcısı ve Cumhuriyet döneminin en önemli kültür insanlarından biriydi. Tek başına ya da ‘imece’ birlikteliğiyle yaptığı çeviriler, Hayyam’dan Montaigne’e, Platon’dan Shakespeare’e kadar dünya kültürünün hep doruk adlarındandı.

Bir önceki yazımız olan Gençlik - Lev Nikolayeviç Tolstoy başlıklı kitabımızda Gençlik Lev Nikolayeviç Tolstoy, Gençlik Lev Nikolayeviç Tolstoy epub indir ve Gençlik Lev Nikolayeviç Tolstoy epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.