Aşk ve İrade – Rollo May

Aşk ve İrade – Rollo May

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2008
Eklenme: Aralık 20th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 432
Yazar: Rollo May

244 Kişi Tarafından Görüldü

Aşk ve İrade; “Aşk’ı neden kaybettik? ve Neden bulamıyoruz? “

Dünyaca ünlü psikanalist Rollo May, kayıtsız dünyamızın içini boşalttığı bu iki kavramı, aşk ve iradeyi yeniden sorguluyor.

Yüceliği unutulmuş aşkın, gücünü kaybetmiş iradenin iplerini çözüyor. Bu kitap, yaşadığımız şehrin ve hayatın içinde aşkı bulamayanlara, özgür olamayanlara ve kalbini tanıyamayanlara yol gösteriyor.

Okuyan Us Yayınevi’nin okuyucular tarafından her daim talep gören psikoloji/psikiyatri serisinin bu kitabı gerçek bir longseller. Yepyeni kapağıyla ve 5. Baskısıyla…

ÖNSÖZ den Alıntı

Bazı okurlar bu kitabın başlığında, aşk ve iradenin bir­likte anılmasına şaşıracaklar. Oysa ben, uzun zamandan beri, aşk ve iradenin birbirine bağımlı olduğuna ve bir ara­da düşünülmeleri gerektiğine inanıyorum.

Her ikisi de var olmanın birleştirici süreçleridir; başkalarını etkileme, öte­kinin bilincini biçimlendirme, yoğurma, yaratma çabası­dır. Fakat bu sadece, kişi kendi iç dünyasını, aynı anda öte­kinin etkisine açarsa olasıdır.

Aşksız irade kullanmaya dö­nüşür, ki Birinci Dünya savaşı öncesi dönem bunun ör­nekleriyle doludur. Günümüzdeyse iradesiz aşk duygusal­laşır ve deneyselleşir.

Bir önceki yazımız olan Son Moda Saçmalar Postmodern Aydınların Bilimi İstismar Etmesi - Alan Sokal başlıklı kitabımızda Son Moda saçmalar epub indir, Son Moda saçmalar epub oku ve Son Moda saçmalar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.