Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) - Stefan Zweig - PDF E-Kitap Oku, İndir
Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) – Stefan Zweig

Amerigo (Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi) – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ağustos 2017
Eklenme: Kasım 3rd, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 120
Yazar: Stefan Zweig

97 Kişi Tarafından Görüldü

Hem düşsel hem de tarihsel karakterler üstüne yorumlarıyla tanıdığımız Stefan Zweig’ı derin karakter incelemelerine yönelten, psikolojiye ve Freud’un öğretisine duyduğu ilgidir.

Beş tarihsel kişiliğin portrelerini içeren Yıldızın Parladığı Anlar, Fransız Devrimi’nde bir politikacının portresi niteliğindeki Joseph Fouché’yle birlikte Amerigo da Zweig’ın nesnellikten çok sezgiye dayanan yaşamöykülerinin en başarılarından biridir.

Zweig, bu yapıtında, bugün Amerika adıyla bildiğimiz anakaranın bu adı alışının ardındaki inanılması güç rastlantılarla örülü ‘yanlışlıklar komedyası’nı anlatır.

Kristof Kolomb’un keşfettiği toprakların ‘yeni bir dünya’ olması gerektiği kanısına varan İtalyan denizci Amerigo Vespucci, ün peşinde koşan bir sahtekâr mıdır, yoksa adını tarihe yazdırmayı hak eden bir bilge mi? Zweig, esrar perdesini aralamaya çalışırken, Amerigo Vespucci’nin yaşamöyküsünü yaratıcı bir anlatıya dönüştürüyor, usta işi bir yapıt sunuyor bize.

Bir önceki yazımız olan Yozgatlı İhsan Efendi (Kaybolan Dünyadan Nurlu Bir Sima) - Ekmeleddin İhsanoğlu başlıklı kitabımızda Yozgatlı İhsan Efendi Ekmeleddin İhsanoğlu, Yozgatlı İhsan Efendi Ekmeleddin İhsanoğlu epub indir ve Yozgatlı İhsan Efendi Ekmeleddin İhsanoğlu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.