Adalet (Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir?) – Michael J. Sandel

Adalet (Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir?) – Michael J. Sandel

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2017
Eklenme: Ocak 16th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 377
Yazar: Michael J. Sandel

483 Kişi Tarafından Görüldü

Felsefeye meraklı olun ya da olmayın adalete ilişkin sorularla günlük hayatınızın her alanında karşılaşırsınız. Adalet fikrinin tarihsel gelişimini pek çok başka kaynaktan takip edebilirsiniz ama Sandel’in dediği gibi bu kitabın amacı “…

siyasal düşünceler tarihinde kimin kimden etkilendiğini göstermek değil, okuyucuları adalet üzerine kendi görüşlerinin ne olduğunu ve niçin böyle düşündüklerini çözümlemek için eleştirel bir incelemeye davet etmektir.”

Bu amacı gerçekleştirebilmek için okuyucu, Kant’ın, Rawls’ın, Aristoteles’in, Bentham’ın, Rousseau’nun, Mill’in, Nozick’in, Hume’un ve Dworkin’in adalet ile ilgili düşüncelerini eleştirel bir üslupla değerlendirmeyi Sandel ile öğreniyor. Bu filozoflar okuyucunun gözünü korkutmasın. Sandel’in anlatımıyla en zor okunan filozoflar sade bir üslupla deşifre ediliyor.

Üstelik Adalet, teorik soruları toplumsal yaşamda var olan somut ahlaki anlaşmazlıklarla ilişkilendirerek bizi, bu ahlaki anlaşmazlıklar dolayımıyla adalet üzerine yeniden düşünmeye davet ediyor. Adalet, yerleşik kanaatleri sorgulamaktan korkmayanlar için bir başucu kitabıdır.

Bir önceki yazımız olan Sadece Aptallar 8 Saat Uyur - Erdal Demirkıran başlıklı kitabımızda Sadece Aptallar 8 Saat Uyur epub indir, Sadece Aptallar 8 Saat Uyur epub oku ve Sadece Aptallar 8 Saat Uyur pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.